Jak najít vhodného nájemce na pronájem bytu?

Publikováno :
18. 12. 2023
Publikováno :
Správce Bytu
Sdílet :

Hledání spolehlivého nájemce pro vlastní nemovitost nemusí být vždy snadný úkol, ať už je vaší preferovanou lokalitou správa nemovitostí Brno nebo jiná oblast v ČR. Na inzerát může reagovat velké množství zájemců. Volba nespolehlivého nájemníka vám může přidělat spoustu zbytečných starostí. V našem článku se dozvíte tipy, jak najít vhodného nájemce, aby správa nemovitostí probíhala na jedničku.

Majitelka bytu předávající klíče budoucímu nájemníkovi

Včasné prověření potenciálního nájemce

Po prvních odezvách na inzerát začněte prověřovat zájemce o pronájem bytu již při úvodní komunikaci. Nebojte se ptát na běžné otázky typu, z jakého důvodu se stěhují nebo zda mají v současné době stálé zaměstnání. Spolehlivý nájemce by v případě potřeby také neměl mít problém předložit potvrzení o bezdlužnosti, případně si lze ověřit spolehlivost dané osoby u předchozího pronajímatele. Tyto úkoly za vás kdykoliv mohou vyřídit naši specialisté ze Správce bytu.

Spolehlivý pronájem bytu s našimi experty

Pokud vlastníte nemovitost k pronájmu v Brně nebo jiné lokalitě a chcete si ušetřit starosti nejen s hledáním nájemníků, ale i dalšími povinnostmi, které obnáší správa nemovitosti, svěřte vše našim specialistům. Jak to funguje? Po úvodní konzultaci a prohlídce nemovitosti si společně stanovíme, jaká budě výše nájemného, uzavřeme kupní smlouvu a poté již převezmeme váš byt k pronájmu nebo jinou nemovitost. Dále se již sami postaráme o prověření zájemců v registrech, pojistné události, vyúčtování a mnoho dalších služeb. Pokud budete mít jakékoliv dotazy k tomu, jak probíhá správa nemovitosti, prohlédněte si naši sekci Často kladené otázky a odpovědi nebo nás kdykoliv kontaktujte. Kromě podnájmů pro Brno a okolí patří k našim službám také Správa nemovitostí Praha a Správa nemovitostí Olomouc. Těšíme se na případnou spolupráci.